#2015-12-10 04:45:44 

Zamek

Użytkownik

Niedawno moi krewni zwrócili się do mnie, abym poszukał w sieci czegoś pod frazą biegły sądowy poznań. Analizując to zagadnienie, zainteresowałem się specyfiką pracy w sądownictwie, a mianowicie opracowywaniem opinii dla kancelarii prawniczych. Najbardziej zaciekawiła mnie posada biegłego grafologa w zakresie pisma odręcznego i podpisów, który wydaje różne ekspertyzy na podstawie charakteru pisma danej osoby, np. w sprawach testamentowych. A czy wy myśleliście w przeszłości nad wykonywaniem pracy w takim charakterze?
#2015-12-10 07:02:54 

Bestia

Użytkownik

Poszukuję najwłaściwszego dla siebie zawodu od pewnego czasu, jednak działanie to jest rzeczywiście kłopotliwe. W tym momencie interesują mnie zawody w stylu adwokat czy biegły sądowy. Fascynującym zawodem może być też wykwalifikowany grafolog, jednak martwię się, iż odnalezienie tego typu zatrudnienia okaże się rzeczywiście niełatwe. Jeśli pojawi się tu ktoś zatrudniony w takim charakterze, będę ogromnie wdzięczna za najmniejsze wskazówki oraz sugestie. Chciałabym się do powyższego właściwie przygotować i zdobyć potrzebą wiedzę.
#2015-12-10 07:13:04 

GregoryP

Użytkownik

Wydaje mi się, iż praca w sądzie to najlepsze dla mnie zajęcie. Fascynuje mnie badanie dokumentów oraz innych pism bądź dowodów. Mam świadomość tego, że nie wygląda to jak w telewizji, ale mimo to musi to być ogromnie interesujące. Z chęcią dowiem się czegoś więcej w powyższym temacie, lecz mam istotny problem z odnalezieniem osób, które pracują na takich stanowiskach. Liczę, iż chociażby kilka takich osób udziela się na forum. Z pewnością takie posty będą dla mnie bardzo przydatne.
#2015-12-10 09:29:49 

Krzyżowaty

Użytkownik

Nie przypuszczałem, że zakres pracy w kryminalistyce jest tak obszerny i uwzględnia tak dużo rozmaitych zadań. Do zadań biegłych sądowych zalicza się np. badanie dokumentów. Biegli wydają opinie z dziedziny badań wieku pisma, np. antydatowanie zapisów na dokumencie. Tego typu opinie sporządza się m.in. na zlecenie sądów i kancelarii prawnych. Intryguje mnie tego typu działalność, zwłaszcza, że taki specjalista posiada dostęp do najnowocześniejszego sprzętu. Więcej informacji na temat badań dokumentów można znaleźć w sieci. Fizykochemiczne badania podpisów są przeprowadzane w profesjonalnym laboratorium kryminalistycznym, które z pewnością jest bardzo ciekawym miejscem.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015