#2016-08-12 01:15:15 

Brzdąc

Użytkownik

Witam, czy ktoś z was może orientuje sie w temacie specjalistycznego transportu chłodniczego? Zastanawiam się nad takim rozszerzeniem mojej działalności. Prowadzę już mała firmę transportową od 2 lat, a teraz mam okazję kupić samochód z chłodnia za w miarę korzystną cenę. Pytanie czy na transport chłodniczy jest zapotrzebowanie? Nie chodzi o realizację wielkich zleceń, raczej takich niewielkich ilości towarów, powiedzmy mieszczących się do 1000 kg. Czy możecie mi jakos pomóc rozstrzygnąć ten dylemat?
#2016-08-12 02:08:48 

Młotek

Użytkownik

Nie znam niestety tej działki, ale pewnie jakbyś podczepił się pod jakaś przynajmniej sredniej wielkości firmę spożywcza, to chyba byłoby to opłacalne. Jednak jedzenie zawsze będzie chodliwym towarem.
#2016-08-12 02:55:09 

BratHenryka

Użytkownik

Mój kumpel ma taki transport chłodnia, która jeździ ma pojemność do 3,5 ton. Jeździ po całej Unii Europejskiej. Chciał początkowo kupic większą, ale ostatecznie przekalkulował, ze taka będzie najbardziej ekonomiczna. Z tego, co widze zamówienia ma i ciągle jest w trasie. Pracuje dla kilku klientów. Może wiec dlatego raczej nie narzeka na brak zleceń.
#2016-08-12 05:35:03 

Brzdąc

Użytkownik

No właśnie – też tak właśnie bym chciał.
#2016-08-12 07:24:50 

Kolonista

Użytkownik

To ja bym też proponował najpierw poszukać jakiś stałych zleceń, nagrać kilka kontraktów i potem dopiero zainwestować w furę. Żeby się nie okazało, ze wyrzuciłeś kase w błoto. Ja niestety znam taki właśnie przykład z mojej rodziny, gdzie brachol wkopał się z podobnym interesem transportowym. Do dziś spłaca długi, a firmy nie ma od 2 lat.
#2016-08-12 10:09:08 

Brzdąc

Użytkownik

Może i masz rację. To rzeczywiście, choć korzystny, to jednak niemały wydatek. Niby moja firma jest teraz na plusie, ale będę spokojniejszy jak będą już zamówienia.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015