#2016-07-21 00:39:21 

AsteriXXX

Użytkownik

Mam pytanie o trwałość ogrodzeń. Stoję przed dylematem - drewno czy metal. A może coś innego? Grodzę prywatną posesję i chodzi mi o rozwiązanie przy którym nie trzeba będzie później kombinować, to znaczy żeby ładnie wyglądało przynajmniej przez kilka lat, jak nie dłużej. Wygląd nie ma takiego znaczenia, chodzi mi przede wszystkim o trwałość. Może jest ktoś kto może coś powiedzieć o konserwacji ogrodzeń, o tym jak to się w czasie rozkłada.
#2016-07-21 03:29:07 

Kolonista

Użytkownik

No cóż. Ja mam drewniane wstawki plus słupki betonowe obłożone klinkierem. Klinkier się sprawdza nieźle, jak dotąd musiałem raz czyścić ciśnieniowo - wodą z jakimś detergentem. Natomiast drewno to inna sprawa, bo to które dostałem było jakoś źle zakonserwowane i ogrodzenie trzeba było pomalować, co właściwie popsuło cały efekt, bo już nie widać tego drewna tylko farbę. A przy malowaniu własnoręcznym wiadomo, wyszły nierówności. Także teraz chyba zdecydowałbym się na ogrodzenie metalowe i jakieś rośliny.
#2016-07-21 05:20:23 

Brzdąc

Użytkownik

Zdecydowanie polecam wybór metalowych płotów. Bierzesz profil czy siatkę ocynk i masz na lata spokój. Z czasem może być oczywiście konieczność konserwacji, ale też to nie będzie duży koszt, no bo ile zużyjesz na taką siatkę farby? Zdecydowanie jakieś ażurowe ogrodzenie plus rośliny. Bluszcze, drzewka, żywopłot itd.
#2016-07-21 08:16:08 

Bestia

Użytkownik

Dobre są takie panele ogrodzeniowe. Prosty montaż, mocna konstrukcja, bo robiona fabrycznie, czyli tobie już niewiele zostaje do zrobienia. A potem tylko, jak kolega pisał, dobrać do tego jakieś rośliny.
#2016-07-21 09:42:06 

AsteriXXX

Użytkownik

Ok. Dzieki za podpowiedzi. Chyba jednak wybiore metalowe.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015